Welsh Football League Pre-season Friendlies

Missing your football fix?  Click on any team to view arranged friendlies for the 2019 / 2020 pre-season.
Please check with the club that the fixture is still on before travelling.

If you find a mistake or know of fixtures not listed please let us know so we can make the necessary changes.

FAW Championship South

Saturday 13th July:
Penrhyncoch (A)
Saturday 20th July
Goytre (A)
Tuesday 23rd July
Ton Pentre (A)
Wednesday 31st July
Swansea City (H)
Friday 2nd August
Ynysygerwn (A)

Saturday 6th July
Penybont (A) 2 – 0 L
Friday 12th July
Pontardulais (H) 10 – 0 W
Friday 19th July
Ynysygerwn (A)
Tuesday 23rd July
Pontardawe Town (A)
Saturday 27th July
Carmarthen Town (A)

Friday 12th July
AFC Llwydcoed (Llandarcy) 0 – 0 D
Wednesday 17th July:
Carmarthen Town (Llandarcy)
Saturday 20th July
Aberaeron (A)
Wednesday 24th July
Garden Village (A)
Saturday 27th July
Penydarren (H)
Saturday 3rd August
Goytre (A)
Tuesday 6th August
Swansea City XI (H)

Saturday 13th July:
Canton Liberal (H)
Saturday 20th July
Cardiff Bay Warriors (H)
Cardiff Corries (H)
Tuesday 23rd July
Avenue Hotspur (H)
Saturday 27th July
Port Talbot (A)

Saturday 20th July:
Trefelin BGC (H)
Tuesday 23rd July
Pencoed (H)
Saturday 30th July
Penybont (A)
Saturday 3rd August
Larkhall Athletic (H)
Tuesday 6th August
Trebanog (A)

Saturday 6th July
Garden Village (H) 2 – 0 W
Friday 12th July
CRC Rangers 6 – 1 W

Saturday 13th July:
Pill YMCA (A)
Tuesday 16th July
Merthyr Town (A)
Saturday 20th July
Knighton Town (A)
Tuesday 23rd July
Bristol Manor Farm (A)
Saturday 27th July
Brislington Town (A)
Tuesday 6th August
Newport County XI (H)

Friday 12th July:
Ynysygerwn (A) 0 – 5 W
Wednesday 17th July
Goytre (Penybont)
Wednesday 24th July
AFC Llwydcoed (H)
Tuesday 30th July
Trefelin BGC (H)

Saturday 13th July:
Carmarthen Town (A)
Saturday 20th July
Penrhyncoch (A)
Thursday 25th July
Goodwick United (H)
Tuesday 30th July
Cardiff City (H)

Friday 12th July
Garden Village (H) 3 – 2 W
Wednesday 17th July
Port Talbot Town (H)
Wednesday 24th July
Carmarthen Town (A)
Saturday 27th July
Barry Town (A)
Wednesday 31st July
Pontardawe (A)

Wednesday 3rd July
Pencoed Athletic (A)
Saturday 13th July
Aberystwyth Town (A)

Tuesday 9th July:
Panteg (A) 2 – 5 W
Saturday 13th July
Ely Rangers FC (A)
Tuesday 16th July
Pentwynmawr Athletic (A)
Tuesday 23rd July
Barry Town United (TBC)
Saturday 27th July
Ynysddu Welfare (A)
Tuesday 30th July
RIsca (A)

Saturday 13th July
Shortwood United (A)
Wednesday 17th July
Canton Libs (H)
Saturday 20th July
Dinas Powys FC (H)
Wednesday 24th July
Trefelin BGC (H)
Saturday 27th July
Treowen FC (H)

Saturday 27th July
Caldicot Town (A)

Saturday 20th July:
Lliswerry (A)

Friday 5th July
Chepstow Town (A) 3 – 0 W
Tuesday 16th July
Newport County (H)
Saturday 20th July
Wellington (H)
Tuesday 23rd July
Caerleon (H)
Saturday 27th July
Tuffley Rovers (H)
Tuesday 30th July
Cinderford (H)

Division 1

Tuesday 23trd July:
Abertillery Bluebirds (A)
Saturday 3rd August
Merthyr Saints (H)

Saturday 13th July
Rhyader Town (A)
Wednesday 17th July:
Cwmbran Town (A)
Saturday 27th July
Abertillery Bluebirds (H)
Tuesday 30th July
Hereford Lads Club (H)

Friday 12th July
Briton Ferry Llansawell (A) 0 – 0 D
Tuesday 16th July:
Treowen Stars (A)
Saturday 20th July
Clevedon (A)
Wednesday 24th July
Goytre United (A)
Saturday 3rd August
AFC Porth (H)

Wednesday 10th July
Taffs Well (H) 5 – 0 W
Tuesday 16th July
Afan Lido (H)
Saturday 20th July:
Abertillery Bluebirds (A)
Tuesday 23rd July
Canton Liberal (H)
Saturday 27th July
Cardiff Draconians (H)

Sunday 14th July:
Newport City (A)
Saturday 20th July
Treharris Athletic Western (H)
Wednesday 24th July
Lliswerry (H)
Saturday 27th July
Swansea University (H)

Friday 2nd August
Tredegar Town (H)

Saturday 13th July:
P.I.L.C.S (A)
Tuesday 16th July
Albion Rovers (A)
Saturday 20th July
Ynysddu Welfare (A)
Friday 26th July
Treowen Stars (A)
Tuesday 30th July
Pill YMCA (A)
Saturday 3rd August
Ebbw Vale (A)

Saturday 20th July
STM Sports (A)

Saturday 6th July
Cwmamman United (A) 0 – 2 L
Friday 12th July
Llanelli Town (A) 2 – 3 L
Wednesday 24th July
Briton Ferry Llansawell (H)
Saturday 27th July
Pontyclun FC (H)
Saturday 3rd August
CRC Rangers (H)

Saturday 13th July
Porthcawl Town FC (Penybont)
Wednesday 17th July
Goytre United (Penybont)
Saturday 20th July
Afan Lido (H)
Saturday 27th July
Cwmbach (H)
Saturday 3rd August
Briton Ferry Llansawell (H)
Wednesday 7th August
Rogerstone AFC (H)

Saturday 6th July
Wolaston (H) 5 – 0 W
Tuesday 9th July
Lydney Town (H) 3 – 3 D
Saturday 13th July
Chepstow Town AFC (A)

Saturday 20th July
Abertillery Excelsiors AFC (A)
Thursday 25th July
Merthyr Town FC (A)
Saturday 27th July
Briton Ferry Llansawell AFC (A)
Friday 2nd August
Treharris Athletic Western (A)

Saturday 13th July
Ynystawe Athletic (Pentrehafod school 3G)
Saturday 20th July:
Pontyclun (A)
Tuesday 23rd July
Ammanford Town (H)
Saturday 27th July
Merlins Bridge (A)
Wednesday 31st July
Llanelli Town (H)
Saturday 3rd August
Swansea City U23/Youth (H)

Wednesday 17th July
Llanelli Town (A)
Saturday 20th July
Seven Sisters (A)
Saturday 27th July
Caerau Ely (H)
Tuesday 30th July
Baglan Dragons (A)
Thursday 1st August
Pencoed Athletic (H)
Saturday 3rd August
Goodwick United (H)

 

Saturday 6th July
Cwmbran Town (H) 2 – 1 W
Friday 12th July
Blaenrhondda (A) 2 – 2 D
Tuesday 16th July
Panteg (H)
Friday 19th July
Pill YM (H)
Saturday 27th July
Wroxham (A)
Tuesday 30th July
Pontypridd (H)
Friday 2nd August
Pontyclun (H)

Saturday 13th July
Ton Gelli BC (A)
Tuesday 16th July
Blaenrhondda (TBC)

Tuesday 23rd July
Afan Lido (H)

Thursday 18th July
Pencoed (A)
Saturday 20th July
Cambrian (A)
Wednesday 24th July
STM Sports (A)
Friday 26th July
Cardiff City (H)
Wednesady 31st July
Goytre (A)
Saturday 3rd August
Penlan (H)
Tuesday 6th August
Ynysygerwn (H)

Division 2

Saturday 6th July
Tredegar FC (H) 4 – 0 W
Saturday 13th July
Caerphilly Athletic (A)
Friday 19th July
Blaenrhondda (A)
Saturday 27th July
Aber Valley (A)
Wednesday 31st July
Wattsville (A)
Saturday 3rd August
Caerau (A)

Saturday 13th July:
Broadwell AFC (H)
Saturday 20th July
Bridgend Street (H)
Tuesday 23rd July
Aberbargoed Buds (H)
Saturday 27th July
Abergavenny Town (A)
Tuesday 30th July
Rogerstone (A)
Saturday 3rd August
Blaenavon Blues (H)

Wednesday 10th July:
Pontypridd FC (A) 0 – 7 W
Saturday 13th July
Llanrumney United FC (A)
Saturday 20th July
Cwmamman FC (A)
Saturday 27th July
Stonehouse Town (A)
Saturday 3rd August
AFC Llwydcoed  (A)

Tuesday 16th July:
Croesyceiliog (H)
Saturday 20th July
Merthyr Saints (H)
Wednesday 24th July
Pill YMCA (A)
Saturday 3rd August
Sully Sports FC (H)

Friday 5th July
Undy AFC (H) 0 – 3 L
Saturday 13th July
Monmouth Town (H)
Saturday 20th July
Roman Glass SGFC (H)
Saturday 27th July
Lidney Town (H)
Wednesday July 31st
Cwmbran Town (H)
Saturday 3rd August
Ynysddu FC  (H)

Saturday 6th July:
Lliswerry (A) 0 – 1 L
Sunday 14th July
Caldicot Town AFC (H)
Thursday 18th July
Llanrumney United (A)
Saturday 20th July
Lydney Town (H)
Saturday 27th July
Whitecroft  (A)
Saturday 3rd August
Cwmbran Celtic (H)

Saturday 13th July:
Pencoed Athletic (H)

Tuesday 9th July:
Pontypridd Town (H) 2 – 5 L
Tuesday 16th July
Risca United (A)
Saturday 20th July
Treforest FC (A)
Tuesday 23rd July
Ynysddu Welfare (H)
Friday 26th July
Blaenavon Blues (A)
Saturday 3rd August
Caersws (A)
Saturday 10th August
Pontymister (TBC)

Saturday 13th July
Bristol Telephones FC (A)
Saturday 20th July
Pontardawe (H)
Wednesday 24th July
Penrhiwfer FC (Tonyrefail 3G)
Saturday 27th July
Garden Village (A)
Friday 2nd August
Risca UTD  (Ystrad Mynach)

Saturday 6th July:
Aberdare Town (A) 0 – 4 L
Wednesday 17th July
Abercarn (Ebbw Vale 3G)
Saturday 20th July
Aberfan Social (A)
Tuesday 23rd July
Brecon Corries (A)
Saturday 27th July
Abertillery Excelsiors (A)
Friday 2nd August
Caldicot Town (A)

Saturday 13th July
Wattsville FC (H)
Tuesday 16th July
Pontypridd FC (A)
Saturday 20th July
Caldicot Town AFC (A)
Saturday 27th July
Blaenrhondda AFC (A)
Wednesday July 31st
Caerphilly AFC (A)
Friday 2nd August
Penydarren BGC  (H)

Tuesday 16th July:
AFC Llwydcoed (H)
Wednesday 24th July
Caerphilly Athletic (H)
Friday 26th July
Croesyceiliog (H)
Saturday 27th July
STM Sports (A)
Saturday 3rd August
Porthcawl Town (A)

Saturday 22nd June
Rhymney AFC (H) 7 – 0 W
Thursday 4th July:
Treforest FC (H) 8 – 0 W
Saturday 13th July
Merthyr Saints (A)
Saturday 20th July
Goodwick United AFC (A)
Saturday 27th July
Llantwit Major AFC (H)
Saturday 3rd August
GoytreFC  (H)

Awaiting fixtures

Saturday 13th July
Vale United (A)
Tuesday 16th July:
Llanrumney United (A)
Saturday 20th July
Canton Liberal (A)
Saturday 27th July
Ton & Gelli (A)
Saturday 3rd August
Gorseinon (A)
Tuesday 6th August
Blaenrhondda (H)

Friday 12th July:
Goytre United (H) 0 – 5 L
Friday 19th July
Ammanford (H)
Tuesday 23rd July
Briton Ferry Llansawell (H)
Friday 26th July
Seven Sisters (H)
Friday 2nd August
Afan Lido (H)
Tuesday 6th August
Trefelin BGC (A)

Follow us on Twitter for live updates from selected matches and much more…

Designed and created for ‘To The Whistle’ by WEBURB

Share this: